OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » O nás » Výhody členství v PPZRS

Výhody členství v PPZRS

 

Platforma podnikatelů pro ZRS je sdružení firem zainteresovaných svými aktivitami v systému ZRS ČR. Hlavním zájmem je dodavatelská účast na projektech ZRS, kdy výběrová řízení na zakázku vyhlašuje Česká rozvojová agentura, nebo jiný bilaterální či multilaterální dárce.

  • Informace a expertizy sdílené v rámci PPZRS pomáhají členským subjektům v přípravě přihlášek tendrů zejména informačně.
  • Platforma rozvíjí znalosti svých členů o standardech rozvojové pomoci, konzultuje problémy spojené s účastí na projektech.
  • Členské firmy získávají pravidelné přehledy o celosvětově vyhlašovaných projektech, udělených kontraktech do velkých projektů a informace o všech nákupních záměrech dárců rozvojové pomoci.
  • Platforma shromažďuje specifické informace o prioritních zemích české ZRS, ale věnuje se i zemím,  o které má některý člen zájem.
  • Souhrny průběžného monitoring politicko-hospodářského dění v těchto zemích i z hlediska jednotlivých oborů, investic v místě apod., poskytují obraz o místním prostředí a jsou podkladem pro vlastní strategické rozhodování.

Kombinace znalostí problematiky rozvojové pomoci a místního prostředí činí z členů PPZRS relevantní odborníky ve svém technickém či inženýrském oboru. PPZRS tak pomáhá postupně vytvářet kvalitní skupinu firem schopných účastnit se na projektech mezinárodní rozvojové spolupráce.

 


PPZRS zkoumá investiční příležitosti a jak v nich uplatnit české technologie bez nutnosti získávat pro své zákazníky odběratelské úvěry.

Informační příručku o finančních možnostech a zdrojích investičního financování připravila pro všechny zájemce, ale členské subjekty mají navíc možnost konzultovat své vlastní podnikatelské aktivity a PPZRS jim pomáhá najít nejvhodnějšího rozvojového investora pro svého obchodního partnera. 

Financování je základem každého obchodního případu, ale v rozvojových zemích existují mnohá další rizika. PPZRS je prozkoumala a doporučení k snížení rizik nebo jejich eliminaci, zpracovala do publikace zaměřené na rizika podnikatelského partnerství firmy z rozvojové země a českého partnera či dodavatele technologie.

Některé informace, výstupy projektů budování kapacit členské základny zpřístupňujeme veřejnosti díky dotaci MZV. Jde především o semináře a konference s tématikou rozvojové pomoci a obchodních příležitosti s ní spojených. Výhodou pro členské firmy PPZRS však zůstává, že kromě podkladů ze všech akcí získávají mnoho aktuálních a strategických informací navíc, včetně konzultací ke konkrétním projektům atd.