OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací


Vítejte na stránkách Platformy podnikatelů pro zahraniční rozvojovou spolupráci

Každý rok směřují miliardy do třetího světa na rozvojové projekty s cílem odstranit chudobu a podpořit trvale udržitelný rozvoj. 

Největším dárcem pomoci je Evropská unie, ale Česká republika je v aktivitách rozvojové pomoci na předním místě mezi novými členskými zeměmi. Mezi českými firmami jsou zkušení účastníci rozvojových projektů, mnoho firem by tuto možnost teprve chtělo využít. Je však jen málo českých společností, kterým se podařilo prosadit se v rozvojových projektech financovaných EU či jinými světovými dárci. České firmy přitom nabízejí technologie, výrobky a služby vysoké kvality, mají zkušenosti i reference v zahraničí.

Co je příčinou malé účasti českých podnikatelů v mezinárodních rozvojových projektech?

Platforma podnikatelů pro zahraniční rozvojovou spolupráci již od roku 2007 řeší tyto příčiny. Více zdePlatforma podnikatelů pro zahraniční rozvojovou spolupráci Vám přeje příjemné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok. Těšíme se na vzájemnou spolupráci v roce 2021!


Evropský konsensus o rozvoji

Počátkem června 2017 proběhly v Bruselu Evropské rozvojové dny. Delegátka za Platformu podnikatelů pro ZRS Věra Venclíková byla při tom, když se slavnostně podepisoval nový Evropský konsensus o rozvoji. Dokument je reakcí Evropské unie na Agendu 2030, kterou přijala Organizace spojených národů v r. 2015. Poprvé se Konsensus vztahuje na všechny instituce EU a členské státy a  je rámcem společného přístupu k rozvojovým politikám v příštích desetiletích.
Zásady zde uvedené přijala Rada Evropy v letošním roce, což znamená, že se na dokumentu dohodly všechny členské státy EU. Ve společném prohlášení vysokých představitelů hlavních evropských institucí, kteří společně přijetí Konsensu podepsali se uvádí:

"Tento konsensus je závazkem a výzvou, aby se všichni spojili k prosperujícímu, spravedlivému, udržitelnému a bezpečnému světu a k životu důstojnému pro všechny. Představuje naši vizi, kterou nyní musíme přenést do reality."

K Agendě 2030 a cílům udržitelného rozvoje se také vztahuje nové pojetí české Strategie zahraniční rozvojové pomoci, kterou připravilo Mnisterstvo zahraničních věcí, a kterou by v srpnu 2017 měla schválit česká vláda.Významné výstupy z projektů

Videozáznam, prezentace a další materiály z konference PPZRS, věnované financování rozvojových projektů, která se konala 23.11. 2016 v Černínském paláci v Praze

Průvodce ochranou průmyslového vlastnictví v rozvojových projektech a TEST znalostí k vyplnění - otestujte se a prostudujte materiály k aktuálnímu a důležitému tématu.

Ochrana technického duševního vlastnictví v rozvojových projektech

Metodika přenosu know-how v rozvojových projektechOd roku 2017 najdete PPZRS také na TWITTERUFacebooku a kanálu YouTube.

YouTube   Twitter_Logo_Link Facebook PPZRS


Stránky aktualizovány k 9.4. 2018, pro přístup do chráněných rubrik použijte členské heslo, pro ostatní komunikaci kontaktujte sekretariát

Pokud nejste členem PPZRS a máte zájem o neveřejné publikace Platformy, nebo další informace, napište nám


Aktivity Platformy dotačně podporuje

logo-mzv.jpg (normální)CR_pomaha