OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Aktuální informace » Semináře a konference

Nabídka vzdělávacích a osvětových akcí


Informace o již uskutečněných akcích najdete v rubrice "Archiv", kde jsou ke stažení prezentace, dokumenty a záznamy ze seminářů a konferencí. V rubrice "Fotogalerie" jsou k nahlédnutí fotografie z většiny realizovaných akcí.


2018


AKTUÁLNÍ UDÁLOSTI

LISTOPAD 2018

Platforma dělá osvětu programům rozvojové pomoci!

Letos nový koncept Ministerstva zahraničních věcí – Strategie ZRS 2030, by měl zajímat všechny firmy se zájmem o zakázky České rozvojové agentury (ČRA), ale nově také se zájmem o podporu malého a středního partnerského podnikání s místní firmou v některé z rozvojových zemí.

Pokračujeme seminářem 22.11. 2018 od 8:45 hod v sále Svazu průmyslu a dopravy, Freyova 11, Praha - Libeň,

o programu spolupráce s Kambodžským královstvím.

Exotická země vyžaduje zvláštní režim prezentací. Na dálku s námi budou debatovat o podmínkách pro podnikatele dodávající do projektů ZRS ČR, či pro partnerské projekty pro programem B2B dva zástupci Zastupitelského úřadu v Phnom Phenu. Přidáme informaci o proexportní podpoře podnikatelských aktivit ze strany relevantních ministerstev a jejich spolupráce se Svazem průmyslu a dopravy, který se proexportní politikou zabývá z různých hledisek. Zajímavá bude prezentace zástupce Ministerstva financí, které v září hostilo kambodžskou delegaci zástupců místních ministerstev, doplněná konkrétními údaji o hlavních dárcích, mezinárodních finančních institucích aktivních v Kambodži. Program doplníme informací o možnostech využití již běžícího programu B2B, který poskytuje dotace na partnerské podnikatelské projekty v rozvojových zemích. Srdečně zveme všechny zájemce!

Čitelnou verzi získejte kliknutím zde

Nezapomeňte také na kulatý stůl 10.11. 2018


Investice do periferie: (Ne)promarněná příležitost

Závěrečná veřejná diskuse letošního projektu PPZRS k vážným tématům komerčních návazností na rozvojovou pomoc české polistopadové zahraniční politiky. Naše rozsahem skromná akce je vhodně připojena k velké události, kterou je první seriozní a zároveň otevřená diskuse o ekonomických tématech, tzv. Český Davos. Diskusní fórum pod záštitou hraběte Františka Kinského nazvané Malá země, velká výzva: Zpátky na vrchol, je více než důstojným propojením s naší diskusí, kterou pořádáme v rámci projektu budování kapacit Platformy podnikatelů pro zahraniční rozvojovou spolupráci.

Doporučejeme proto co nejdříve zvážit různé varianty nabídky k účasti uvedené níže a  vydat se ve dnech 9-10. listopadu do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí.

Co se objevilo v programu?

Kulatý stůl (Ne)promarněná příležitost se konala 10. listopadu od 13.30 v Toniově zámecké kavárně Nového zámku. Výčet pro a proti rozvojové a ekonomické spolupráci doplněný o konkrétní tipy pro firmy zajímající se o rozvíjející se trhy. Jako příklad posloužilo Srbsko, Kosovo či Mongolsko. Odrazovým můstkem pro diskusi byla skvělá brožura s analýzou investičních podmínek a podnikatelského prostředí ve zmíněných zemích, kterou obdrželi všichni zúčastnění. Panelisté, Viz pozvánka s detaily obsazení debatního panelu, brzy vyvolali zasvěcenou debatu z které vyplynuly závěry, o které se s Vámi rádi podělíme. Soubor je k dispozici zde.Etiopie a Zambie, 27.9. od 9:30 v budově Svazu průmyslu a dopravy.

Co bylo v programu?

Představitel Svazu průmyslu, ředitel sekce mezinárodních vztahů Lukáš Martin představil účastníkům semináře celkovou proexportní politiku ve vztahu k Africe. Informoval o podpůrných aktivitách vlády a ministerstev zainteresovaných na podpoře čs. subjektů v zahraničí. Představil také rozsah služeb, které poskytuje SP svým členům ve vztahu k africkým zemím. Poukázal na výhody podnikatelských misí do rozvojových zemí a potvrdil pozitivní zkušenosti z reálných setkání podnikatelů při těchto příležitostech.

Programy spolupráce s Etiopií a Zambií včetně podmínek účasti podnikatelů a příkladů projektů  uvedla vedoucí programu B2B Ludmila Leškovská. Její spolupracovnice Dita Bednářová pak posluchače seznámila s podmínkami vlastního programu na zapojení soukromého sektoru do rozvojové spolupráce. Obě zástupkyně také diskutovaly s posluchači o podstatě činnosti ČRA, která je implementačním orgánem zahraniční rozvojové politiky MZV ČR.

Účast ekonomického diplomata Petra Preclíka, který právě skončil svou misi v Etiopii a pokračuje na českou ambasádu v Zambii, přinesla zajímavosti z propojení rozvojových a podnikatelských projektů. Hospodářské charakteristiky obou zemí, včetně podnikatelských příležitostí a řešení případných obtíží v místě. Jeho doporučení pro vstup na místní trhy vyzněla optimisticky. Také honorární konzul Etiopie v ČR, Michal Kučera potvrdil svou prezentací podmínek k podnikání, že Etiopie může být pro české podnikatele a investory slibnou zemí a nabídl konzultační a kontaktní pomoc všem zájemcům.

Pomocí Skype jsme také pohovořili se známým spolupracovníkem Platformy, Bayo Akindeindem, který v Zambii zastupuje ministerstvo pro zahraniční rozvojovou spolupráci Velké Británie. Pracuje na projektu podpory malého a středního podnikání. Jeho zkušenost po třech letech na místě byla pro účastníky semináře velmi užitečná. Přestože v programu vystoupil z časových důvodů jako první, následující prezentace potvrdily jeho pochvalná slova a zajímavé růstové údaje o zambijské ekonomice a podnikatelském prostředí.

Prezentace a kontakty na řečníky obdrželi účastníci přímo, ostatním zájemcům o informace a podklady ze semináře poskytně sekretariát Platformy na vyžádání.


Gruzie a Moldavsko, 12.9. 2018 v prostorách Ministerstva životního prostředí ČR, Vršovicka 65 - 100 10 Praha 10

 Co bylo v programu?

Od různých vazeb na podnikatelské prostředí v uvedených zemích, přejdeme ke komerční návaznosti na činnost ČRA, která je implementačním orgánem zahraniční rozvojové politiky MZV ČR a prozkoumáme, zda a jak se může zaměření programů spolupráce odrazit jak v projektech ČRA, tak i v dopadech pro komerční návaznosti na ně.

Významnou prioritou obou programů spolupráce je životní prostředí, proto je hostitelem obou částí semináře Ministerstvo životního prostředí ČR.

Více o programu rozděleném do dvou teritoriálních částí níže v PDF ke stažení/tisku:

Gruzie

Moldavsko

ČR pomáhá LOGOSemináře podpořeny z prostředků MZV ČR     Již proběhlo...

 Chcete realizovat svůj nápad v rozvojové zemi a nemáte prostředky?

Platforma podnikatelů pro ZRS zná některá z možných řešení! Získali jsme také k diskusi zasvěcené představitele Ministerstva zahraničních věcí ČR a České rozvojové agentury! Přijdou i zkušení realizátoři mnoha projektů v rozvojovém světě!

Zjistěte více o tom, co je nového ve financování komerčních projektů, které mohou pomoci rozvoji podnikatelského prostředí, ale dostat vás k místním partnerům a společnému působení na trzích třetího světa.

Letošní projekt budování kapacit členské základny PPZRS zahajujeme veřejnou diskusí u kulatého stolu na téma financování podnikatelských aktivit v rozvojových zemích. Stačí potvrdit svou účast na sekretariátu PPZRS: platforma@spcr.cz

Přihlašte se a přijďte si popovídat, nebo si jen poslechnout informace o současném vývoji státní podpory rozvojového partnerství, nebo se zeptat již zkušených realizátorů na to, co vás zajímá! 

Pro zobrazení (vytištění) pozvánky klikněte na náhled níže:

Pozvánka ke kulatému stolu 2018_03_23