OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Aktuální informace » Ochrana duševního vlastnictví v rozvojových projektech

Ochrana technického duševního vlastnictví v rozvojových projektech

V rámci svého loňského projektu budování kapacit "Znalostní asistence přenosu know-how v rozvojových projektech" organizace obeslala Platforma podnikatelů pro ZRS dotazníkem přes 400 firem s potenciálem pro zahranični podnikatelské aktivity, včetně účasti na projektech zahraniční rozvojové spolupráce.

Účelem ankety bylo zjistit, zda je současný stav ochrany dušeního vlastnictví jednou z příčin malého zájmu českých firem o účast na projektech české ZRS. Zajímajvé výsledky a závěry plynoucí z ankety lze získat zde .

Metodika přenosu know-how v rozvojových projektech

Pro řádnou ochranu duševního vlastnictví při nutném přenosu know-how v rámci rozvojových projektů jsme připravili také metodiku, která shrnuje důležité kroky celého postupu tak, aby bylo možné znalosti a dovednosti využít konečnými příjemci a zároveň ochránit své obchodní tajemství. Metodika vychází z mnoha dikusí s realizátory projektů a zohledňuje doporučení mnoha dalších expertů na ochranu duševního vlastnictví. Ke stažení zde .

Projekt "Znalostní asistence přenosu know-how v rozvojových projektech" z kterého jsou uvedené výstupy, spolufinancovala Česká rozvojová agentura implementační organizace zřízená Ministerstvem zahraničních věcí v r. 2015.