OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » O nás » O platformě

O Platformě

Co je podstatou sdružení Platforma?

Platformu podnikatelů pro zahraniční spolupráci založily tři z největších asociací zaměstnavatelů v České republice:

 


Založení platformy

Založení bylo reakcí na změny v systému zadávání projektů oficiální rozvojové pomoci ČR a politiky zahraniční rozvojové spolupráce.
Tyto změny asociace podpořily, ale pro další podporu účasti českého podnikatelského sektoru bylo potřeba vytvořit komunikačního partnera pro jednání s koordinátorem české rozvojové pomoci, kterým je Ministerstvo zahraničí ČR.

Soukromý sektor tedy má v Platformě svého zástupce v Radě pro zahraniční rozvojovou spolupráci a má tak možnost, v rámci mezinárodně uznávaných principů rozvojové pomoci, hájit zájmy podnikatelů a určitým způsobem ovlivňovat politiku české ZRS do budoucna.


Sdílení informací

Platforma umožňuje sdílet informace a znalosti podnikatelů se zkušeností z rozvojových zemí s ostatními potenciálními zájemci o ekonomické aktivity tamtéž. Zázemí Platformy může tyto zkušenosti a znalosti vhodně umocňovat informacemi z vlastních, stále rozšiřovaných zdrojů informací.

Čím více přibývá členů ve sdružení, tím zřetelněji se rýsuje hlavní účel Platformy. Tím je především zastřešení zájmů firem se zaměřením na rozvojové země nezávislou neziskovou organizací, která může vstupovat do dialogu a vyjednávání i s dalšími zahraničními představiteli a zadavateli projektů rozvojové pomoci a spolupráce.


Zahraniční rozvojová spolupráce

Je potřebné zdůraznit, že bude záležet především na aktivním zájmu členů, kterým směrem se bude činnost a služby Platformy ubírat.

Nenabízíme tedy zaručenou účast na projektech, ani jisté zakázky, nicméně společné know-how zakladatelů sdružení a zajímaví partneři v zahraničí mohou přispět i k dalším úspěchům českých firem na poli rozvojové spolupráce nejen v bilaterálních, ale i multilaterálních programech zahraniční rozvojové spolupráce.