OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Archiv » Jak se rychle a bezpečně dostat na třetí trhy? Aneb ne jen pomoc

JIŽ PROBĚHLO - NÍŽE NAJDETE MATERIÁLY A ZÁZNAM KONFERENCE

Konference PPZRS v Černínském paláci - Nové trendy ve financování rozvojové pomoci


PROGRAM AKCE, PROFILY ŘEČNÍKŮ

TISKOVÁ ZPRÁVA

ROZHOVOR K TÉMATU
S NÁMĚSTKEM  MINISTRA ZAHRANIČÍCH VĚCÍ MARTINEM TLAPOU - Radio Zet

FOTOGALERIE


PREZENTACE V PDF A VIDEO ZÁZNAM KONFERENCE

Sledujte nás na YouTube - zde najdete videozáznam jednotlivých prezetnací z konference

PREZENTACE V PDF KE STAŽENÍ

M. Wancata - (Rakouská rozvojová banka - OeEB)
- prezentace instituce

M. Wancata  (Rakouská rozvojová banka - OeEB)
DFIs’ INCREASING ROLE FOR GLOBAL DEVELOPMENT

B. Akindeinde (UK DFID, WB - konzultant)
- Private Sector in Development Aid

I. Voleš (Hospodářská komora ČR)
- Financování udržitelného rozvoje se zapojením soukromého kapitálu

Y. Chaigneau (Evropská investiční banka - EIB)
- EIB contribution to Sustainable DevelopmentPůvodní pozvánka:

Jak se rychle a bezpečně dostat na třetí trhy? Aneb ne jen pomoc, ale spolupráce

23. listopad 2016 09:00 – 12:30, Ministerstvo zahraničních věcí, Loretánské nám. 5, Praha

Zveme vás na konferenci o nových trendech financování rozvojové pomoci. Jednotlivé příspěvky, přinesou kromě inspirace také konkrétní informace o financování projektů, do kterých české firmy mohou dodat své výrobky či služby.

Konference představí také konkrétní způsoby financování zahraničního podnikání a obchodu, které využívají zahraniční partneři mnoha podniků z Evropské unie. To může být částečná odpověď také na otázku konkurenceschopnosti českých podniků ve vztahu k ostatním členským zemím EU. Více informací včetně programu a registračního formuláře zde.

Rozvojové země, které mají nastartovaný ekonomický růst a reformují své hospodaření za podpory zemí rozvinutých, jsou zajímavou podnikatelskou příležitostí.

Na obzoru se nyní ukazuje nová zásadní inventura dosavadních postupů a cílení zahraniční rozvojové pomoci. Její úspěšné projekty ekonomického charakteru potvrdily, že je důležitá participace a spolupráce s rozvojovou zemí. Tomu věnují pozornost i zásadní odpůrci zapojení soukromého sektoru do rozvojové pomoci. Dotace a dary totiž jen stěží pomáhají skutečnému nastartování ekonomického rozvoje.

Česká republika, stejně jako ostatní rozvinuté a poměrně bohaté země, přispívá svými prostředky, znalostmi a zkušenostmi do širokého proudu mezinárodní rozvojové pomoci.

Prostředky doposud věnované rozvojovým zemím zcela neplnily svou roli, pokud na straně příjemce nebyla odpovědnost a vlastní vůle věci měnit pro celou zemi. Nová celosvětově zaměřená strategie udržitelného rozvoje, schválená před rokem Organizací spojených národů, zdůrazňuje zapojení soukromého sektoru k dosažení stanovených cílů za nezbytné.

Pro úspěch na rozvojových trzích je však, kromě jiného, potřebné zajistit přístup k financím pro obchodní a investiční partnery. Model podpory exportního financování a pojištění pak doplnit o podporu podnikům tak, aby na nové trhy mohly vstupovat bez obav ze ztrát a z nekonečného korupčního kolotoče. Některé členské státy EU takové podmínky pro své podniky v různých variantách zajišťují a jsou pro zlepšování české konkurenceschopnosti, když ne vzorem, tak inspirací.

Platforma podnikatelů pro zahraniční rozvojovou spolupráci (www.ppzrs.org) pomáhá soukromému sektoru aktivně vstupovat do rozvojové pomoci již devátým rokem. Partnerství podnikatelů na obou stranách rozvojové linie je jednou z významných podmínek budoucí úspěšnosti poskytovatele i příjemce. K tomu patří také potřeba přístupu k financím pro obchodní a investiční projekty.


Věra Venclíková
Platforma podnikatelů pro zahraniční  rozvojovou spolupráci